Pasja, kontrabas i my :)

Niezależnie od coraz ciekawszych okoliczności, na które kompletnie nie mamy wpływu, toczy się życie.

Nawet gdy rzadko wychodzimy z domu.

Dzieci zamknięte w czterech ścianach przyrosły do komputerów. My chyba też…

Na szczęście nie wszyscy.

Z pewnością nie dotyczy to młodych muzyków.

W naszej gminie jest ich niezła gromadka: część z nich to uczestnicy zajęć prowadzonych przez dom kultury, pozostali zgłębiają tajniki muzyki na zajęciach w państwowych szkołach muzycznych. Czasy w jakich przyszło im żyć uczyniły tę pasję jeszcze większym wyzwaniem. Chociaż… Jak się dobrze zastanowić – co teraz nie jest wyzwaniem?

Nie wszyscy pójdą dalej, bo nie każdy sprosta wysiłkowi, jakiego to wymaga i nie każdy pokocha muzykę tak, żeby wiązać z nią swoją przyszłość. A co z tymi, którzy podejmą ten trud? Okazuje się, że choć tak ciężko pracują, potrzebują naszej pomocy, żeby zrealizować swoje marzenia.

Jedną z takich osób jest Helena Wereda, która już w tym roku będzie zdawała egzamin do Akademii Muzycznej. Zdobyła się na odwagę, żeby opowiedzieć i pokazać co jej w duszy gra. Kto ciekaw szczegółów, niech kliknie: 

https://zrzutka.pl/negkd2

.

.

.

PS

Dla jednej ze stacji radiowych, zbiórka na instrument wydała się dobrym powodem, żeby przeprowadzić wywiad z naszą młodą kontrabasistką i jej mamą, Anetą. Trudno powiedzieć jak to się przełoży na cel główny, ale jedno jest pewne: Srokowo miało bardzo przyzwoitą promocję! Przekonajcie się sami:

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.