DETRONIZACJA DIABLEJ GÓRY -przesłane przez Internautę

Temat niewątpliwie wart uwagi. Co Wy na to:

W świadomości mieszkańców gminy Srokowo tkwi przekonanie, ze Diabla Góra jest najwyższym wzniesieniem w naszej gminie. Nikt z nas oczywiście nie dokonywał pomiarów wysokościowych, wiedzę tę czerpiemy przede wszystkim z materiałów promujących naszą gminę czy też z innych publikacji. Nie potrafię wskazać kto popełnił pierwszy ten grzech wyniesienia Diablej Góry na gminną najwyższość, a na dodatek jest on wciąż i wciąż bezrefleksyjnie od wielu lat powielany w nowych publikacjach. Czas chyba odczarować czy też odczarcić wzniosłość najwyższą Diablej Góry (157m n.p.m.) i dostrzec nieco wyższy punkt wysokościowy w naszej gminie. Położony jest on w trójkącie  Sińczyk, Siniec i Kąty. Kto ma mapę Gminy Srokowo wydaną w 2018r. przez Stowarzyszenie Wiedza, Rozwój, Praca łatwo zweryfikuje sam powyższe informacje i dostrzeże oczywistą sprzeczność matematyczną. Ten punkt mierzy 160m n.p.m. i nie posiada nazwy… Zapomniana Naddiablica 🙁 Potwierdzenie wysokości tegoż wzniesienia znajdziemy na mapach topograficznych Sztabu Generalnego WP. Czy nie czas więc zweryfikować informacje jakie przekazujemy światu i samym sobie…

Gumofilec

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.